Kupno samochodu używanego – jak sprawdzić auto?

Nabycie samochodu używanego zawsze połączone jest z jakimś ryzykiem – takie auto jest naturalnie znacznie tańszy niż pojazd nabyty prosto z salonu, niemniej jednak może ukrywać przeróżne wady. Jak znaleźć dobry samochód i uniknąć straty pieniędzy?

Kupno samochodu używanego – co warto sprawdzić?

Każdego roku mnóstwo Polaków postanawia o kupnie auta używanego, co daje oszczędność nawet kilka tysięcy złotych w stosunku do pojazdów kupowanych bezpośrednio od autoryzowanego dealera. Transakcje tego typu bywają pechowe – bywa, iż rzeczywisty stan techniczny pojazdu jest zatajony przez zbywcę, a ukryte defekty wychodzą na jaw już po zatwierdzeniu umowy. Jak uniknąć takich sytuacji i znaleźć auto odpowiadające naszym oczekiwaniom? Przed transakcją istotne jest dogłębne zweryfikowanie pojazdu, między innymi poprzez sprawdzenie historii samochodu. – dzięki niemu możemy dowiedzieć się, kto był posiadaczem wozu, znaleźć dane o przywłaszczeniach pojazdu, jego defektach, a także ewentualnych kolizjach. Warto też sprawdzić stan techniczny pojazdu przy pomocy specjalistycznego urządzenia do diagnostyki – demaskuje to zamaskowane uszkodzenia.

Inspekcje samochodów przed zakupem – co jest badane?

Nie wiesz, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze pojazdu z drugiej ręki? A może nie dysponujesz możliwościami samodzielnego przejrzenia stanu samochodu? W ustrzeżeniu się niemiłego zaskoczenia pomoże profesjonalna inspekcja auta, którą wykonają wyspecjalizowane firmy. Przedsiębiorstwa o tym profilu działalności dysponują specjalistycznym aparatami do diagnostyki, które służą między innymi do badania powłoki lakieru. Pracownicy firmy przybywają do punktu, w którym zaparkowany jest auto, sczytują numer VIN, kontrolują, czy pojazd nie był przedmiotem kradzieży, a po zakończonych oględzinach przygotowują dokumentację fotograficzną i kompleksowy protokół na temat stanu auta.