opieka nad grobami Kraków, sprzątanie grobów Kraków

Opieka nad grobem

Oblicze nagrobków zmarłych krewnych jest świadectwem naszej pamięci. Często niestety nie znajdujemy chwili, by się nimi zająć – nawet, kiedy groby położone są w tym samym mieście, w którym żyjemy. Prawdziwe problemy zaczynają się jednak, kiedy naszych krewnych pochowaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w podobnych sytuacjach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie znajdziemy czasu. Nie oznacza to na szczęście, że pomniki są skazane na to, by zostać brudne – świetnym rozwiązaniem okaże się wtedy oferowana przez firmy opieka nad grobami. Na czym polega taka usługa?

Zainteresowanie opieką nad grobami – czemu tak popularna?

Na podobną usługę stawiają nie tylko osoby, którym brakuje czasu – wśród klientów działających w tym sektorze przedsiębiorstw łatwo znaleźć również osoby schorowane, które na sprzątanie grobów zmarłych krewnych po prostu nie mają zdrowia. Firmy, których obowiązki to opieka na grobami nierzadko oferują również inne usługi, czyli montaż ławeczek lub pomoc w dopełnieniu wszystkich formalności oraz poprawienia napisów.

Opieka nad grobami – jak dużo zapłacimy?

Ceny, które trzeba opłacić osobom czuwającym nad nagrobkami naszych najbliższych są bardzo zróżnicowane. Zależą w szczególności od zakresu pomocy – jeśli wybieramy tylko jednorazowe sprzątanie, zapłacimy od trzydziestu od czterdziestu złotych. Jeśli natomiast zależy nam, by firma czyściła nagrobek regularnie, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu czterystu PLN co dwanaście miesięcy. Nie zapominajmy, iż koszty uzależnione są także od wielkości grobów, zaś najbardziej kosztowne będzie utrzymanie familijnych grobowców.

Nasze dane kontaktowe:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]