Planujesz przyjęcie komunijne? O tym musisz pamiętać

Szukasz więcej wiadomości o lokalu na komunię w Krakowie? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj tu.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy tak samo wyczekiwanym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, gdyż to często pierwsza rzeczywiście duża zabawa rodzinna, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że wszystko skupione jest wyłącznie na nim. W związku z tym rodzice robią wszystko, żeby ten dzień pozostał na lata w jego pamięci.

Znaleźć salę komunijną czy wyprawić obiad w mieszkaniu?

Jeszcze przed wysyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice powinni się zdecydować czy przyjmą krewnych w swoim domu czy konieczne będzie wynajęcie lokalu. Obiad dla zaproszonych w mieszkaniu jest zwykle opcją wtedy, jeśli urządzamy uroczysty obiad wyłącznie dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, ale to już rzadkość. Obiady komunijne przeobraziły się w ostatnich dekadach w huczne wydarzenia rodzinne, na które zaprasza się niekiedy do kilkudziesięciu gości, zatem zazwyczaj organizowane są w restauracjach lub domach weselnych. Jeżeli planujemy zarezerwować najodpowiedniejszy lokal, powinno się zacząć poszukiwania sali, zaraz po tym jak zostanie ogłoszony dzień komunii. W sezonie komunijnym znaczną trudnością może być też znalezienie wolnego dostawcy cateringu, stąd opłaca się wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje na stałe ze sprawdzoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w opracowaniu menu na komunię. Kluczowe jest także to, by lokal na przyjęcie komunijne umiejscowiony był tak, aby dojazd wszystkich gości z kościoła był komfortowy oraz błyskawiczny.

Organizacja komunii – zadbaj o pamiątkowe fotografie

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale także odbywającą się później zabawę gości. Tradycją stały się także aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala na komunię powinna więc oferować cudowne, zadbane wnętrza. Innym plusem będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie uda się zorganizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Opcja skorzystania z ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża liczba, radzimy wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci wciągającymi zabawami.
Oczywiście, uczestnicy obiadu komunijnego kupią prezenty dla dziecka. Rodzice zwykle dają im pełną dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek w zaproszeniu można uwzględnić, że nie zgadzamy się na pewne typy podarunków, np. zabawki z motywami militarnymi albo cenną biżuterię.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]