Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Pragniesz poznać więcej informacji o wywozie mebli Kraków? Skieruj się na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Większość z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których nie chcemy się pozbyć z różnorodnych przyczyn. Przeważnie chowamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej albo na strych, aby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu. Szkopuł jednak w tym, iż po kilku miesiącach także te schowki robią się tak ciasne, iż zwykłe ich użytkowanie okazuje się męczarnią. Dopiero to skłania większość z nas do przeprowadzenia gruntownych porządków, stanowiących sposobność do tego, aby pozbyć się nazbieranych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko planujemy też, kiedy nabywamy zaniedbaną nieruchomość lub dziedziczymy po kimś mieszkanie. Trzeba więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z domu, poddasza oraz piwnicy.

Zleć wywóz mebli i nie wyrzucaj ich do śmieci komunalnych

Śmieci takie jak zużyte panele podłogowe lub ścienne, sprzęty elektroniczne, popsute meble czy części ram okien nie mogą trafić do zbiornika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Chcąc się od nich uwolnić, możemy wybierać z kilku rozwiązań. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednak posiadania adekwatnie przestronnego bagażnika auta bądź przyczepy. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się na ogół raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy zatem znaleźć miejsce na przetrzymanie śmieci o pokaźnej objętości. Najlepsze jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odbierze odnajmująca go firma. Zadba ona też o legalny recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często oferują też fachowe wsparcie przy opróżnianiu poddasza, piwnicy lub całego mieszkania.

Utylizacja mebli – ponowne wykorzystanie surowca

Jeśli stare meble zostaną przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub firmy zajmującej się się utylizacją na co dzień, nie skończą spalone ani nie trafią na składowisko. Po rozebraniu ich na części składowe, a następnie podzieleniu komponentów wedle tworzywa, z jakiego zostały wytworzone, mogą być ponownie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w największej części się one składają, polega zazwyczaj na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do złożenia kolejnych garderób, łóżek bądź regałów.

Nasze dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]