Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Więcej informacji o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice.

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach okazuje się często źródłem sporych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalisty ds. księgowości na etat, zaś ich właściciele nie zawsze umieją prawidłowo zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż myśli część czytelników – wystarczy jedynie postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu zyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Biuro rachunkowe – powierz budżet firmy ekspertom ds. księgowości

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się w szczególności z uwagi na dobro finansów. Kiedy powierzymy budżet firmy specjalistom, zyskamy gwarancję, że rezultatem możliwych kontroli przeprowadzanych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie mandatu. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy i pracy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samemu, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Należy także nadmienić o swobodzie, jaką dają takie usługi. Dziś nie trzeba już często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, jako że mnóstwo kwestii można koordynować z księgowym komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najbardziej odpowiednie?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się sugerować się tylko kosztami obsługi – dziwnie niskie koszty obsługi zwykle zwiastują jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego specjaliści posiadają właściwe certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. albo certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]