Projektowanie, skanowanie i drukowanie 3D – kto je wykona?

Sprawdź drukowanie 3D cennik na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest adresowana głównie do konstruktorów, projektantów CAD, pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, jak również przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda firma albo osoba, której potrzebny jest prototyp lub model koncepcyjny wykonanego w technologii FDM, DMLS, SLS,SLA, oraz PolyJet, może skorzystać z tej usługi, jeśli nie posiada własnej drukarki 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się również strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały przygotowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Wydruk 3D w technologii SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania prototypów. Ta technika – nazywana również stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest usługa druku 3D metodą SLA? Do osób bądź przedsiębiorstw, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technologia, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i druk wyrazistych konturów, bardzo cienkich ścianek, wygładzonej powierzchni oraz detali.

Drukowanie 3D metodą SLS

Metoda druku 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są kolejne warstwy tworzywa – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najważniejsze plusy tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego zapewnia odporność chemiczną i mechaniczną oraz wyrazistość kształtu.

FDM – drukowanie 3D w atrakcyjnej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną metodą drukowania 3D jest FDM – za jej popularnością stoi atrakcyjny stosunek kosztów do jakości, a także opcja korzystania z materiałów w szerokiej palecie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany najczęściej przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej technologii druku korzystają firmy, które potrzebują prototypów lub modeli koncepcyjnych.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]