Przebieg badań wysokościowych

Potrzebujesz dowiedzieć się, kto oferuje badania wysokościowe Bielsko Biała? Na co czekasz? Koniecznie sprawdź http://www.badaniabielsko.pl

Wielu czytelników pracę na wysokości kojarzy zwłaszcza z czyszczeniem szyb w wieżowcach oraz opieką nad kominami. W myśl uchwalonych w Polsce przepisów są to jednak wszelkie prace wykonywane na wysokości wyższej niż jeden metr. W sytuacji, kiedy działania odbywają się minimum trzy metry nad ziemią, niezbędne jest natomiast przejście lekarskich badań wysokościowych. Na czym jednak one polegają? W jakich placówkach są przeprowadzane? Jakie schorzenia powodują, że nie przejdziemy badań wysokościowych?

Gdzie wykonać badania wysokościowe?

Badania wysokościowe możemy wykonać odwiedzając przychodnię medycyny pracy, gdzie uzyskamy skierowania na badania specjalistyczne. Po ich zakończeniu – jeśli rzecz jasna efekty będą odpowiednie – otrzymamy orzeczenie pozwalające na działania na wysokościach. Zdarza się też, że na przeprowadzenie badań lekarskich nie mamy wiele czasu – wówczas najlepiej postąpimy wybierając się sami do neurologa, laryngologa oraz okulisty celem wykonania badań, a następnie przedstawiając je w przychodni medycyny pracy, jednak najlepiej zgłosić się na badania do wyspecjalizowanej poradni.

Przez które schorzenia nie zaliczymy badań wysokościowych?

Badania wysokościowe powinny wykryć schorzenia, które powodują, że praca na wysokościach jest niebezpieczna. Do najistotniejszych tego typu chorób należą w szczególności padaczka oraz choroby błędnika, wady wzroku (a dokładnie – potrzeba stosowania okularów (choć można to ominąć stosując szkła kontaktowe), jak również zez. Specjalista powinien też odmówić podpisania orzeczenia, jeżeli chorujemy na zaawansowaną hiperglikemię lub zmagamy się z zawrotami głowy. Badania wysokościowe należy wykonywać co 3 lata, natomiast osoby po pięćdziesiątym roku życia – co dwanaście miesięcy.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]