Usługa regulacji okien Warszawa

Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, która ma być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się problemy z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim oraz zimowym – aby prawidłowo ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to ważne!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, jednak również zapobiega wypaczeniom i defektom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a wnikliwie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a w związku z tym na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, aby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje trudności z zamykaniem okna lub działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wykluczyć.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli jednakże pojawiają się problemy z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, należałoby dodatkowo wezwać ekspertów od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]