Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Zleć czyszczenie infekcji WordPress.

WordPress okazał się w minionych latach tak modnym CMS-em, że liczbę sklepów i stron tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się w tym momencie na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony wykonane na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W przypadku zawirusowania witryny, konieczne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie usuwanie wirusów ze strony www?

Nie możesz zalogować się na witrynę? Wpisy zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Na stronie pojawiły się linki do nieznanych Ci adresów? A może witryna internetowa rozsyła spam? To raptem kilka z częstych symptomów wskazujących na zainfekowaną stronę. W takich sytuacjach konieczne jest błyskawiczne działanie w celu zlikwidowania źródła infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa przeważnie przekracza wiedzę ludzi, którzy na co dzień parają się wyłącznie projektowaniem stron oraz sklepów internetowych na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek lub po atakach cyberprzestępców należy powierzyć specom od tego typu zadań.

Usuwanie wirusów ze strony www – szczegółowe sprawdzenie plików i baz danych strony

Spece podejmujący się usuwania malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych wykonują dokładny przegląd plików oraz baz danych strony. Weryfikują kod użytych na stronie wtyczek oraz szablonów, jak również pliki wp-config i htaccess. W procesie czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, obniżające ryzyko ponownej ataków. Jeżeli trwające dłuższy czas zawirusowanie spowodowało dodanie strony do wykazu wykluczeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci mogą podjąć też niezbędne czynności w celu skreślenia jej z tego typu katalogów. Regularne uaktualnianie WordPressa oraz używanych na stronie wtyczek jest szczególnie istotne, ponieważ eliminacja wszelkich skutków infekcji nie daje pewności, iż podobna sytuacja nie zdarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]