Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Tutaj dowiesz się, jak zamówić uszczelnianie okien drewnianych

Stan techniczny okien ma duży wpływ na komfort domowników. Okna chronią mieszkanie przed chłodem i wilgocią, ale też separują je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, z uwagi na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym czasie możliwe usterki mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych materiałów, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, a także niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]