Wypożyczalnia szalunków stropowych i ściennych

Jesteś zainteresowany ofertą wypożyczalni szalunków? Zajrzyj na sklep.abcszalunki.pl, żeby zdobyć więcej informacji

Szalunki to tymczasowe elementy konstrukcyjne, zwykle składające się z metalu, desek czy też sklejki laminowanej, które są szeroko wykorzystywane w branży budowlanej. Używa się ich do stawiania, formowania właściwego kształtu, a także podtrzymywania konstrukcji z żelbetonu lub betonu. Służą one też do zabezpieczania wykopów w gruncie i wspierania otworów w ścianach (np. drzwi albo okien). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie betonowych cokołów ogrodzeń, nadproży, stropów, schodów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków stropowych i ściennych

Szalunki, zwane także deskowaniem, dzielimy ze względu na sposób ich wykorzystywania – odróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także moduły używane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na dźwigary, podpory i stolik szalunkowy, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Z kolei pośród szalunków do wykopów wyróżniamy lekkie, średnie oraz ciężkie. Wiele firm budowlanych decyduje się w dzisiejszych czasach na wypożyczenie modułów konstrukcyjnych – wynajem szalunków jest bardzo popularny zwłaszcza wśród niewielkich przedsiębiorstw, które nie posiadają własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – czy to się opłaca?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Podmioty, które oferują tego rodzaju usługi w Krakowie i innych miastach, posiadają szeroki wachlarz elementów konstrukcyjnych, jak również proponują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków sprawdza się również wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz stanowczo przyspiesza prace budowlane.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]