Zastosowanie biokominków narożnych

Remontujesz dom i myślisz, jak uczynić je bardziej przytulnym, ale jednocześnie chcesz, by nowa aranżacja wnętrza miała nowoczesny wygląd? Te dwie rzeczy da się pogodzić! Wystarczy w zamontować biokominek!

Czym wyróżniają się eko kominki

W latach, kiedy tak wiele mówi się o ochronie środowiska i smogu, oczywistym jest, iż nawet posiadacze domków jednorodzinnych powoli rezygnują z budowy tradycyjnych kominków opalanych węglem lub drewnem. Podobne, jeśli nawet nie lepsze wrażenia estetyczne dają wszak ekologiczne biokominki, które podczas pracy nie wytwarzają dymu. Spalane w nich biopaliwo lub wkłady żelowe dają głęboką ciepłą barwę płomieni, która przywodzi na myśl paleniska z górskich, drewnianych domków. Paleniska większości biokominków można dodatkowo udekorować włosiem metalicznym*, które w zetknięciu z ogniem świeci się jak jarzące się drewno, polerowanymi kamykami ceramicznymi w różnorodnych barwach lub polanami ceramicznymi, które doskonale imitują takie gatunki drzew jak sosna, brzoza, olcha, czy dąb, co zwiększa dynamikę ognia i potęguje wrażenie posiadania tradycyjnego kominka. Zastosowanie ceramicznych ozdób ma jeszcze jeden atut – po wypaleniu się biopaliwa polana i kamienie pozostają rozgrzane jeszcze przez jakiś czas, dzięki czemu ciepło wydzielane jest jeszcze kilkanaście minut po stłumieniu płomienia.

Biokominki narożne – dlaczego to się opłaca?

Obudowy biokominków produkowane są w wielu kształtach. Dość popularne są biokominki narożne, cechujące się tym, iż ich obudowa zagina się w lewą lub prawą stronę, dzięki czemu można umieścić je na zagięciach ścian oraz kolumnach. Takie biokominki rogowe nadają się również do zabudowy – daje to wspaniały efekt aranżacyjny. Zaletą biokominków narożnych jest to, że wysyłane ciepło rozchodzi się jednocześnie w dwóch kierunkach, efektywniej dogrzewając pomieszczenie. Zapewne przed zakupem będziemy rozważać, czy postawić na biokominek narożny z szybą czy bez? Szyba w przypadku biokominków ma przede wszystkim wartość estetyczną, należy jednak pamiętać, iż szkło hartowane jest dość kosztownym elementem i może podnieść cenę biokominka. Poza tym osłona płomienia dłużej się ogrzewa, dlatego jeżeli chcemy stosować biokominka narożnego jako pomocnicze źródło ciepła, warto wybrać model bez szyby. Z kolei jeśli biokominek będzie zamontowany nisko, a mamy małe dzieci w domu, trzeba wybrać model z szybą, która nie pozwoli pociesze sięgnąć do płomienia.