Zastosowanie i budowa filtrów z separatorami aluminiowymi i filtrów minipleat

Dowiedz się, gdzie kupić filtry hepa h13, wejdź na https://marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/

Powiedzmy szczerze: jakość powietrza w Polsce nie jest najlepsza. Pod tym kątem nasz kraj utrzymuje się na jednym z najdalszych miejsc pośród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia emitowane są kolejne komunikaty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i w związku z tym też cały czas poszukiwane są efektywne metody, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, szczególnie w obiektach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest niezmiernie ważne (np. w salach intensywnej terapii).

Filtry mini-pleat eliminują pyły PM2.5 oraz spaliny

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i stosowane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w obiektach użyteczności publicznej, budynkach mieszkalnych czy biurach bardzo dobrze spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy poradzą sobie z wyłapywaniem pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich trudnością także większe zanieczyszczenia, jak pyłki roślin, włókna bądź spaliny. Poszukując filtrów dokładnych F7 bądź F9 warto zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale także na jakość ich wykonania. Te produkowane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę z ocynkowanej stali, która wyróżnia się znaczną wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgotność) i uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat złożony w mini plisy papier filtrujący wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co powoduje, że filtry te mają znaczną żywotność. Filtry F7 i F9 występują w wielu wymiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – efektywna filtracja w wymagających warunkach

Do zastosowań przemysłowych wymagane są z kolei filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a trwała rama, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i wahania temperatury, co pozwala na wydajną filtrację w wymagającym środowisku (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju montowane są tam, gdzie muszą być spełnione wysokie normy czystości powietrza, np. na liniach produkcyjnych w branży spożywczej.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

Nasze dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46