Bagażnik na relingi – zabierz na wakacje więcej bagażu

Jeśli potrzebujesz belek na relingi, odwiedź ten adres.

Wyjazd autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie potrzebne podczas urlopu akcesoria. Przeważnie nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić przede wszystkim narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa użycie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje przewożonym przedmiotom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale także nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bo posiada opływową budowę. Do jego montażu niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je założyć sami. Pamiętajmy jednak, by dobór modelu właściwego do konstrukcji naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć specjalistom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również nabyć specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem rowery, deski snowboardowe czy kajaki. Uchwyty tego typu są z reguły przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają zatem najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części samochodu – na klapie bagażnika lub haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, że rowerom nie grozi wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Nasze dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]