Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Zobacz, gdzie zamówić bryczesy, wejdź na horse-trade.pl

Jazda konna wymaga nie tylko ogromnych pokładów cierpliwości, godzin pracy i wielu wyrzeczeń, ale także odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz zamówić wysokiej jakości bryczesy? Duży wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi przylegają do siodła, dzięki czemu minimalizują zagrożenie otarcia naskórka. Prawidłowo wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być ciasne i elastyczne, a zarazem nie ograniczać ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wykonane z wysokiej jakości materiałów – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak wybrać najlepsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała dżokeja i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich warto sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który może być wytworzony z skóry ekologicznej, silikonu, ewentualnie innych surowców dających solidną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący również łydki i uda, lub kolanowy. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one mieć powłokę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które zapewniają komfort termiczny podczas jazdy. Ważne są też walory użytkowe – elastyczne zakończenia nogawek i liczne kieszenie.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]