Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

Zobacz, gdzie nabyć kontenery KP

Kontenery na odpady specjalne powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością, a także spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele pojemników? Z jakiego powodu warto wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich budowa

Wśród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady niebezpieczne, sypkie, płynne, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone pokrywą z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, zapobiegającą rozbryzgiwaniu się cieczy podczas załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą także pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z dnem posiadającym uchwyty do asekuracji ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontener na gruz i odpady sypkie

Osobną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały ziarniste mogą także być wyposażone w klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnego przeznaczenia należą także kontenery otwarte używane do przewozu i gromadzenia gruzu oraz odpadów budowlanych.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]