Chcesz kupić urządzenia do drenażu limfatycznego? Odwiedź tę stronę.
Drenaż limfatyczny to technika masażu, której rolą jest poprawienie obiegu chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX w. – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy czerpiące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, jak również miejsca masażu.
Aparat do drenażu limfatycznego – stymulacja cyrkulacji limfy
W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów często stosowane są maszyny do drenażu limfatycznego symulujące masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które nakłada się na obrzękłe nogi i ramiona. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory urządzenie naciska na kończynę, wspomagając tak przepływ chłonki. Jest multum wskazań do poddania się zabiegowi presoterapii. To między innymi zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako wsparcie w redukcji cellulitu. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana w świecie profesjonalnego sportu, najczęściej jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.
Domowy sprzęt do masażu uciskowego
Wiele opcji użycia urządzeń do drenażu limfatycznego przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby cyklicznie korzystające z tej metody masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za sprawą nowoczesnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg drenażu. Urządzenia CarePump są kompaktowe i nie za ciężkie, w związku z tym bez przeszkód można wziąć je na wyjazd, np. na zagraniczny turniej sportowy.
Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być wcześniej omówione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, dlatego że występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. niewydolność serca czy stany zapalne, które trzeba uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]