Jakie właściwości mają lampy solne?

Chcesz kupić lampę solną? Wejdź na ogrodysolne.pl.

Lampy solne w ostatnich czasach zdobyły rozległą popularność. Trzeba przyznać, iż są bardzo estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, zapewniającym przytulną aurę. Jakkolwiek czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo zapewniać również korzyści zdrowotne?

Czym są lampy solne

Lampy solne to nie jedynie piękne dekoracje mieszkalnych wnętrz, ale również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, odkopanych z kopalni, a potem wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, delikatne światło, tworząc sympatyczną atmosferę w pomieszczeniu.

Zasada działania lampy solnej

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery może dostarczyć ulgę osobom cierpiącym na alergie lub też kłopoty z układem oddechowym.

Lampa solna – właściwości zdrowotne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych zwykle wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, służąc relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy twierdzą, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń wytwarzanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie popularne dodatki do wnętrz, ale także potencjalne źródło pełnego zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Nasze dane kontaktowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]