Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Zobacz, gdzie zamówić toczek do jazdy konnej, wejdź na horse-trade.pl

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportu, gdzie ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, ze względu znaczną prędkość i wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie powinna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jeździectwa można nabyć dwa typy zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest zwykle wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej ochrony jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy doborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi posiadać stosowne atesty, a także być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja lub umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask do jazdy konnej nie należy też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]