srebrna biżuteria, kolczyki z koralem

Kolczyki z koralem

Dlaczego w Twojej kolekcji biżuterii muszą znaleźć się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje dostatek i władzę. Dawniej, korale wieszało się nad łóżeczkiem niemowląt w celu ochrony przed złą energią. Używane były do leczenia chorób gardła oraz do tamowania krwotoków. Według niektórych, koral redukuje lęki i sprzyja życiu rodzinnemu. Pomaga również w zdobywaniu umiejętności negocjacyjnych. Koral jest amuletem przypisywanym osobom spod znaku Ryb.

Kolczyki z koralem – jest w czym wybierać

Najczęściej wybieramy kolczyki z koralami w kolorze białym, różowym i łososiowoczerwonym. O wiele rzadziej spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i zwiększa jego wartość. Jakie gatunki korali spotykamy najczęściej? Gdzie łowi się najwięcej korali? Popularne gatunki koralowców to koral czerwony wyławiany między innymi u wybrzeży Hiszpanii oraz Corallium elatius z rejonu Filipin.

Kolczyki z koralem – do czego włożyć

Kolczyki z koralem to wyjątkowo uniwersalna ozdoba. Ten typ biżuterii można zakładać codziennie, do zwykłych bluzek i bawełnianych spodni. Kolczyki z koralami to wyrazisty akcent, który ożywi twarz, a w zestawie ze zwiewną sukienką doda Ci uroku.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]