Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Kup czapsy na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą cholewą do kolan. I choć istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Główną z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie posiadają tych wad.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – charakterystyka

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, gwarantując zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sklepach najczęściej spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wykonane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie warianty charakteryzuje znacznie niższa cena. Skutkiem tego są polecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Okazały wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem także jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]