Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Jeśli szukasz kontenerów hakowych, odwiedź tę stronę

Na rynku można nabyć w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, jak również przy magazynowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednak mnóstwo rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną budową i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do rodzaju gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak gruz, złom, zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, jak również rozebrane elementy stolarki otworowej – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w półpłynnych lub płynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci znacznych gabarytów

W przypadku ładunków o większych rozmiarach, które nie są odpadami albo potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla firm transportowych i magazynów.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]