Lonża jeździecka – niezastąpiona podczas lekcji jazdy

Jeśli chcesz kupić lonżę jeździecką, zobacz tu

Lonża to sprzęt cyklicznie wykorzystywany w trakcie lekcji jazdy konnej oraz tresur. Jakiego typu lonże dla konia są dostępne w sprzedaży? Z czego są wykonywane te akcesoria i gdzie najlepiej ich szukać?

Lonża jeździecka – rodzaje oraz jej funkcja

Lonża jeździecka to właściwie długa linka, na ogół 5-8 metrowa, na której prowadzony jest wierzchowiec podczas nauki jazdy i ćwiczenia technik związanych z trzymaniem wodzy, utrzymywaniem równowagi w siodle, dosiadem, jak również łapaniem strzemion. Koń prowadzony jest po obrysie okręgu, a lonża służy do nadzorowania zachowania zwierzęcia. Sprzęt ten wykorzystują też artyści cyrkowi oraz woltyżerzy do doskonalenia umiejętności i asekuracji wykonywanych akrobacji. Lonża przydaje się oprócz tego przy hipoterapii. Lonżę jeździecką wykorzystuje się również w czasie ćwiczeń bez dżokeja – w takim wypadku służy do ćwiczenia młodych osobników oraz zagwarantowania im należytej dawki aktywności.

Lonża dla konia – postaw na akcesoria popularnych marek

Ogromny wachlarz akcesoriów jeździeckich można znaleźć w dobrze wyposażonych sklepach internetowych, które oferują specjalistyczny oprzyrządowanie w atrakcyjnych cenach. Posiadają one specjalistyczne lonże dla konia od uznanych producentów – między innymi Imperial Riding, Kerbl czy Start. Szukasz lonży dla konia w czarnym, niebieskimlub czerwonym kolorze? Internetowy sklep Horse-Trade daje ogromny asortyment artykułów, które spełnią wymagania nawet najwybredniejszych entuzjastów jazdy konnej. W ofercie obecne są artykuły wykonane między innymi z nylonu. Lonże wytworzone są z miłego w dotyku, miękkiego tworzywa i wyposażone w obrotowy karabińczyk.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]