maska ochronna, maseczka na twarz, maski wielorazowe

Maseczka ochronna – kiedy i dlaczego jest nam niezbędna?

Jeszcze do niedawna maska ochronna kojarzyła się jedynie z medykami bądź turystami z Japonii odwiedzającymi nasz kraj. W ostatnim okresie z powodu pojawiających się coraz częściej ciężkich chorób zakaźnych przenoszonych za pośrednictwem śliny, maseczki jednorazowe oraz te wielokrotnego użytku są przez Polaków noszone każdego dnia.

Po co nam maseczka ochronna na twarz?

Maseczki ochronne zasłaniają usta oraz nos, dzięki czemu ograniczane jest zagrożenie przedostania się wirusów i zarazków do systemu przez śluzówkę. Niektóre modele maseczek wyposażone są w transparentną plastikową przyłbicę, która całkowicie chroni twarz, a zwłaszcza oczy, przez które również może dochodzić do infekcji. Maseczki na twarz powinny być używane przez lekarzy, pielęgniarki czy ratowników, którzy są codziennie narażeni na długotrwałą, bezpośrednią styczność z ludźmi roznoszącymi chorobę. Pozostałym osobom takie maseczki przydadzą się do ochrony przed groźnymi patogenami w trakcie korzystania z transportu publicznego lub pracy. W okresie zagrożenia zachorowaniem na niesłychanie groźnego koronawirusa COVID-19 stało się to nawet przymusem.

Jaką maskę ochronną na twarz wybrać do powszedniego wykorzystania?

Maski powinny być komfortowe i gwarantować swobodne oddychanie. Maska powinna mieć styczność ze skórą włącznie nie drażniącą warstwą tkaniny, przykładowo bawełny. Rekomenduje się kupować maski na twarz, które przed zapakowaniem są ozonowane i które wykonywane są z używanych w medycynie, certyfikowanych materiałów filtracyjnych. Niektóre maseczki można używać wiele razy, oczywiście pod wymogiem zachowania wskazówek zawartych w instrukcji do nich dołączonej.

Nasze dane kontaktowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]