Nieprzemijający urok srebrnej biżuterii

Dowiedz się więcej o biżuterii srebrnej.

Jest z człowiekiem od tysiącleci i mimo pojawienia się wielu nowych projektów, naprawdę mało się zmieniła. Biżuteria nadal pełni tę samą funkcję – jest swoistą dekoracją człowieka, a także umożliwia oddanie własnego ja. Nic więc dziwnego, iż biżuterię tak samo często zakładają panie oraz panowie, maluchy oraz dorośli, ludzie z rozmaitych grup społecznych. Niezależnie od tego, jakie wzory cenimy, prawie za każdym razem biżuteria jest wykonywana z tych samych surowców – najczęściej ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria jest tak chętnie noszona? Jak dbać o srebrne przedmioty, żeby wytrzymały przynajmniej pięć dekad?

Zdrowa srebrna biżuteria

Najważniejszym atutem srebrnej biżuterii jest na pewno to, że jej używanie daje szansę ustrzec się różnych dolegliwości. Srebro jest antybakteryjne, zatem zakładanie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane osobom, które niedawno przekłuły ciało. Nie możemy zapomnieć także o jego atrakcyjności, która łączy się ze stosunkowo niewielkimi kosztami zakupu.

Srebrna biżuteria – jak dbać?

Srebro posłuży wiele czasu, ale należy prawidłowo je konserwować. Co najważniejsze – nie nośmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – może się ona porysować lub pęknąć w zetknięciu ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria powinna też być czyszczona w wodzie ze spirytusem czy sokiem z cytryny. Trzeba trzymać ją w pudełku z miękką tkaniną – nie dopuścimy tak do jej uszkodzenia.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]