Ochrona mebli, podłóg i przedmiotów drewnianych – o impregnatach do drewna

Sprawdź, gdzie kupić oleje do drewna na zewnątrz

Środki do impregnacji drewna to produkty używane zarówno do mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiego powodu powinno się zabezpieczyć nimi drewniane meble?

Zastosowanie środków do konserwacji drewna

Drewno to materiał tworzący we wnętrzu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec popularnie wykorzystywany do produkcji elementów wykończeniowych (okładziny na schody, podłogi, balustrady) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna zabezpieczają surowy surowiec przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowania słonecznego czy deszczu, dzięki czemu meble pozostają w nienagannej kondycji przez wiele lat. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności umożliwiają osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – np. stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Oferowane w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi zabezpieczyć deskę tarasową, meble ogrodowe, huśtawki, a także mnóstwo innych elementów. Natomiast środki wykorzystywane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im piękny blask, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Pieczołowicie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, iż parkiet jest bardziej odporny na uszkodzenia i zużycie. Warto jednakże pamiętać, że drewniane podłogi należy pielęgnować w odpowiedni sposób – myć środkami na bazie olejów i wosków.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]