kapsle do monet, pudełka na monety

Plastikowe kapsle na monety – kolekcjoner musi je mieć!

Każdy numizmatyk wie, iż wartość zebranych przez niego monet może zwiększyć się tylko wtedy, gdy zachowają się one w jak najlepszym stanie. Jak zatem przechowywać zarówno niesłychanie cenne, ale również mniej wartościowe numizmaty? Zalecamy specjalne kapsle i pudełka.

Kapsle do monet – zredukuj ryzyko zadrapania swoich zbiorów

Kolekcjonerzy czują przyjemność nie tylko z zbierania numizmatów, ale również z ich segregowania, przeglądania lub pokazywania innym pasjonatom monet. Niestety, każde wzięcie do ręki monety, w szczególności egzemplarza w stanie „mint” wykonanego z delikatnego kruszcu (np. srebra), może przyczynić się do jej zarysowania. Dlatego więc rekomenduje się trzymać cenne monety w plastikowych kapslach na monety, które produkowane są w kilkunastu wielkościach odpowiadającym średnicom najpopularniejszych okazów. Kapsle wykonane są z akrylu o wysokiej transparentności, i choć nie trzeba się z nimi męczyć przy otwieraniu i zamykaniu, są one hermetyczne i dobrze ochraniają monetę przed niekorzystnym oddziaływaniem wody czy powietrza. W sklepach numizmatycznych sprzedawane są dwa warianty kapsli na monety – okrągłe oraz kwadratowe, z wkładem z pianki wyprofilowanym do ułożenia na nim numizmatu o określonej średnicy. Niezmiernie istotny jest dokładny dobór wielkości kapsla do szerokości monety, gdyż to zapobiegnie jej przemieszczanie się wewnątrz kapsla i zredukuje ryzyko zadrapania jej rewersu, awersu, ale również rantów.

Pudełka na monety – na akrylowe kapsle i holdery

Kapsle są dobrym sposobem ochrony numizmatów, ale jak komfortowo przeglądać eksponaty, kiedy są w nich zamknięte? Dobrym wyjściem jest zakup pudełka na monety od tego samego producenta, którego kapsle już mamy. W pudełku układamy kapsle w wyodrębnionych przegródkach. Można w nich też zamykać numizmaty w papierowych holderach – tych zmieści się tu znacznie większa ilość niż akrylowych kapsli. Kapsle oraz pudełka na monety od cenionych producentów potrafią skutecznie zabezpieczać eksponaty nawet przez okres 10 lat!

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]