Preparat do usuwania farby olejnej – zastosowanie

Sprawdź, gdzie nabyć środek do usuwania farby olejnej, wejdź na verdeavis.pl

Na przestrzeni kilku ostatnich lat problem pojawiania się malunków na elewacjach budynków i murach bardzo się nasilił. Na ogół przybierają one formę napisów wykonanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, oprócz tego często hasła te niosą treści wulgarne bądź rasistowskie. Nie dziwi więc, że administratorzy lub właściciele budynków czynią co w ich mocy, aby pozbyć się ich z elewacji. W tym celu przeważnie decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednak pochłania sporo pracy i jest całkiem kosztowne. Alternatywą dla przemalowania jest wykorzystanie środków do czyszczenia elewacji.

Jak działa środek do czyszczenia elewacji?

Działanie tychże środków bazuje na czynnikach aktywnych, które rozpuszczają komponenty najpopularniejszych farb – przede wszystkim rozmaitego typu żywice. Ich charakterystyczna kompozycja powoduje, że środki tego typu pozwalają na mycie także mocno porowatych powierzchni. Najlepsze środki do usuwania farby nie zawierają rozpuszczalników takich jak toluen, które są szkodliwe dla środowiska oraz ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na naniesieniu go na elewację obiektu – w tym celu należy użyć wałka lub dużego pędzla. Po co najmniej 60 minutach preparat trzeba usunąć myjką ciśnieniową lub wypłukać wodą.

Kto powinien wybrać środki do czyszczenia elewacji?

Środki do czyszczenia elewacji winny znajdować się pod ręką wszelkich ekip sprzątających, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, bo to głównie fasady nieogrodzonych budynków są narażone na ewentualne akty wandalizmu. Nieduży pojemnik preparatu przyda się również właścicielom firm, sklepików czy domów jednorodzinnych. Zakup środka do usuwania farby olejnej to w obliczu konieczności pomalowania ścian na nowo znaczna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas niezbędny do zrealizowania tej pracy, jak i wydatki na kupno farby.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]