Profesjonalne mopy do mycia podłóg – akcesoria i zastosowanie

Jeśli szukasz profesjonalnych mopów do mycia podłóg, odwiedź ten adres

Mycie podłogi wydaje się bardzo łatwym zadaniem – niezbędne są do tego odpowiednia ilość płynu, woda i mop. Sprawa się jednak komplikuje, gdy chodzi o kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub sporą powierzchnię. Wówczas należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, używanymi codziennie w naszych domach sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Cechy najwydajniejszych mopów do mycia podłóg?

Na wydajność mopa wpływają głównie 2 cechy – materiał, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego trwałość. Warto też mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej zbierają zabrudzenia niż miękkie. Druga cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia podłóg o dużym metrażu – na przykład sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach.

Wiadro i dobrze dopasowany trzonek – ważne akcesoria do mopów

Sam mop to za mało, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć podłogi. Praktycznie równie ważne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dopasowana do wzrostu pracownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a właściwie dobrane w dużej mierze upraszcza i przyspiesza pielęgnację posadzek. W trakcie sprzątanie większych powierzchni polecamy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]