Rolety i akcesoria – sklep internetowy z roletami

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przyzwyczajeni są do przesłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, lecz także pomaga to regulować ilość promieni słonecznych wpadających do pomieszczeń mieszkalnych. Tradycyjnie do zasłaniania okien korzystamy z zasłon i firanek, jednak w ostatnich latach często wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wewnętrzne są dostępne w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępny jest bogaty wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych czy ściennych. W wielu z nich kupimy również wszystkie niezbędne akcesoria, czyli kółka z żabkami, rozety, karnisze metalowe oraz wsporniki sufitowe i ścienne. W jednym miejscu będziemy w stanie skompletować pełen zestaw konieczny do założenia rolet. A to, jakie rolety wybierzemy, będzie już zależało od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, by robić zakupy z głową. Na przykład, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niedużych oknach, jednak nie nadają się dla alergików. Na roletach rzymskich łatwo osiadają drobinki kurzu, gdyż robione są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do regulacji dopływu światła do pokoju służą rolety dzień i noc. Sprawdzą się w większości pomieszczeń: w salonie, biurze, pokoju dziecięcym, a także w łazience. Te rolety posiadają przemienny splot wstęg transparentnych i zaciemniających. Wiele możliwości ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przechodzić. Co ciekawe, regulacja odbywa się bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Z kolei popularne rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z materiału nieprzepuszczającego światła. Rolety zaciemniające sprawdzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – jakich błędów się wystrzegać

Nasze okna nie zawsze mają standardowe rozmiary i często okazuje się, że rolety o wymiarach sprzedawanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, aby właściwie obliczyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojej funkcji, poza tym będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli więc brak nam doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to profesjonaliście.