Typy kasków motocyklowych

Jeśli chcesz kupić kaski motocyklowe w Krakowie, koniecznie sprawdź https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Kaski-motocyklowe-152.html.

Entuzjaści motorów wiedzą, że fundamentem zachowania minimum ochrony w czasie jazdy jest nałożenie kasku. Nieistotne, czy korzystamy z motocykla „od święta”, czy jest on naszym powszednim środkiem transportu – na każdy przejazd musimy założyć kask motocyklowy, ponieważ taki obowiązek narzuca nam kodeks drogowy. Zlekceważenie go kończy się nałożeniem mandatu i punktów karnych, jednakże może mieć też daleko groźniejsze konsekwencje – w razie wypadku kierowca (czy też jego pasażer) nie posiadający kasku narażeni są na ogromne obrażenia, a niejednokrotnie i śmierć.

Integralne i crossowe – typy kasków motocyklowych

Kaski motocyklowe odróżniają się między sobą wzornictwem i przeznaczeniem. Są 4 podstawowe rodzaje kasków:
Kaski crossowe, czyli kaski off-road albo enduro, to kaski gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa, które stosowane są do jazdy w terenie. Znamionują się lekkością, opływową konstrukcją oraz brakiem szybki. Żeby z niego korzystać należy dokupić też w gogle.
Kaski otwarte nie mają wcale części otulającej żuchwę – skorupa chroni wyłącznie górną część głowy. Są lekkie, ale nie dają wysokiego poziomu ochrony, dlatego zalecane są dla kierowców przemieszczających się na skuterach i motocyklach rozwijających niższe prędkości (np. choppery).
Kaski szczękowe – ich określenie wywodzi się od tego, iż mają poruszający się (opuszczany i podnoszony) element części żuchwowej. To sprawia, że są niesłychanie komfortowe – można w nich bez trudu zaczerpnąć powietrza, rozmawiać, czy zjeść bez konieczności zdejmowania kasku.
Kaski integralne są najbardziej uniwersalne i z tego powodu bodajże najczęściej noszone przez motocyklistów, ponieważ można je wykorzystać do jazdy na skuterze, jak również na motocyklu sportowym, szosowym. Ich specyficzną własnością jest jednolita konstrukcja, co sprawia, iż są one uznawane za najbezpieczniejsze, natomiast niezbyt wygodne.

Zamawiamy kask na motocykl – co należy sprawdzić?

Kupując kask motocyklowy pamiętajmy, iż po drogach w Polsce wolno przemieszczać się tylko z kaskami posiadającymi homologację, zatem dopytajmy o to zawsze przed kupnem. Oprócz tego zwróćmy uwagę m.in. na to czy interesujący nas kask został wyprodukowany z surowców dobrej jakości, czy wyściółka skutecznie odprowadza wilgoć oraz czy wentylacja kasku jest sprawna.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]