Ubranie na motor to również kwestia bezpieczeństwa

Znajdź ubranie na motor.

Od zawsze wiadomo, że jazda na motorze nie należy do najbezpieczniejszych czynności. W trakcie ewentualnego kolizji kierowca motocykla nie jest zabezpieczony przez pasy i całkowicie odczuwa on siłę zderzenia. Z tej przyczyny tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w właściwą odzież opracowaną specjalnie do tego typu jazdy. Odzież na motocykl nie tylko redukuje możliwe obrażenia prowadzącego, ale też ochrania go przed deszczem, promieniami słonecznymi oraz wiatrem, co podnosi komfort jazdy.

Odzież na motor – tekstylia czy skóra?

Kupując odzież na motocykl najpierw trzeba zaopatrzyć się w kask, ponieważ zgodnie z kodeksem drogowym jego posiadanie jest obligatoryjne, obojętnie czy poruszamy się wolno na skuterze, czy gnamy ścigaczem po ekspresówce. Jest to też najważniejszy element protekcji motocyklisty, ochraniający czaszkę przed ranami, które mogą wywołać ciężkie konsekwencje dla jego zdrowia, a nawet życia.

Do zabezpieczenia innych części ciała w trakcie jazdy mamy masę możliwości. Fanatyk motocykli może skompletować swój strój dobierając odpowiednią spodnie oraz kurtkę zaprojektowane specjalnie do jazdy na motorze albo postawić na kombinezon (jedno- ewentualnie dwuczęściowy). W sklepach dla motocyklistów w ofercie znajdziemy odzież skórzaną oraz tekstylną. Bez wątpienia, skóra jest nadzwyczaj odpornym na uszkodzenia półproduktem, co nie świadczy o tym, że ubrania na motocykl wykonane z tekstyliów chroni w mniejszym stopniu – wykorzystuje się w nich tkaniny o dużej odporności na tarcie oraz wysokie temperatury. Te części odzieży kierowcy posiadają stosowne wzmocnienia (slidery) ochraniające barki, łokcie i kolana, które w trakcie wypadku są najbardziej wystawione na urazy.

Kołnierze, camelbagi i pozostałe akcesoria

Innymi kluczowymi elementami odzieży na motor są buty i rękawice. Rękawice w razie upadku zabezpieczają dłonie przed poważnymi urazami, bowiem to nimi instynktownie osłaniamy resztę ciała wysuwając je na wprost, przez co narażamy je na bolesne otarcia skóry i złamania. Warto zatem kupić rękawice ze dodatkowymi elementami osłaniającymi wewnętrzną powierzchnię dłoni oraz kłykcie. Stosowne buty na motor oprócz tego, że osłaniają delikatne kości stopy, dają też większą przyczepność, a w związku z tym dokładniejsze panowanie nad ciężkim motocyklem.

W jakie jeszcze elementy ubrań na motocykl warto kupić? To bez wątpienia plecaki, kominiarki, gogle jeżeli korzystamy z kasku crossowego, oraz kolejne slidery, zbroje lub ochraniacze.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]