Wybieramy kombinezon na motocykl

Więcej o kombinezonie motocyklowym na www.legato-motocykle.pl.

Korzystanie z motoru łączy się nie tylko z pewnym niebezpieczeństwem, ale nieraz także z odczuwalnym brakiem komfortu. Żeby ograniczyć negatywny wpływ poniektórych czynników na radość z jazdy, niezbędne jest wyposażenie się w adekwatny ubiór. Kombinezon na motor albo specjalne spodnie wraz z kurtką zatrzymają odczuwanie pędu powietrza, a także podczas potencjalnego wypadku zdecydowanie obniżą prawdopodobieństwo doznania różnego rodzaju kontuzji. Tak niemniej jednak będzie jedynie wtedy, gdy kupimy odpowiedni ich model. Co warto zatem nabyć? Jaki materiał wybrać? Co będzie najlepsze – wersja jedno- a może dwuczęściowa? Na te pytania odpowiadamy w tym wpisie.

jaki typ kombinezonu na motor swobodnie się nakłada i ściąga

Jednoczęściowe kombinezony motocyklowe preferują z reguły uczestniczący w wyścigach sportowych, doświadczeni motocykliści, a także okazjonalnie osoby podróżujące na wielokilometrowych trasach bez dłuższych przystanków. Zapewniają one najwyższy poziom bezpieczeństwa w trakcie wypadku. Niestety wiąże się z tym zmniejszenie wygody ich ubierania, ale i przemieszczania się w nim pieszo, m.in. załatwianie w nim potrzeb fizjologicznych bywa poważnym problemem. Z tej przyczyny motocykliści, którzy nie jeżdżą w zawodach, śmiało powinni kupić dwuczęściowy kombinezon na motor. Daje on należytą w większości sytuacji protekcję, a jednocześnie swobodniej się go zakłada i zdejmuje.

Kombinezon na motor – zwróć uwagę nie tylko na jego rodzaj

Budowa kombinezonu motocyklowego to jakkolwiek nie wszystko, co należy wziąć pod uwagę kupując jeden z nich. Jednakowo ważny jest surowiec, z którego został on wyprodukowany. Tu do wyboru mamy przeważnie skórę oraz odpowiednie tekstylia. Kombinezony skórzane zapewniają względnie małe możliwości wentylacji, ale doskonale ochraniają w takcie upadku. Trzeba jednak zaznaczyć, iż wiele tekstyliów – przykładowo kevlar – pod tym względem radzą sobie jednakowo dobrze, a przy tym mają lepszą wentylację.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]