Zalety biżuterii z turkusem

Chcesz kupić biżuterię z turkusem? Zobacz tutaj.

Turkus jest wymieniany wśród najrzadszych kamieni wydobywanych na Ziemi. Nic więc zaskakującego, iż często sięgają po niego złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części klientów symbolem ekskluzywności. Produkowane są z jego użyciem pierścionki, wisiorki i kolczyki, które doskonale komponują się z wieczorowymi kreacjami. Na barwę turkusu w szczególnej mierze rzutuje kraj jego wydobycia – na przykład turkusy importowane z Persji są błękitne, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że opracowano nawet jego tańsze zamienniki – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – nie tylko względy wizualne

Warto nadmienić, iż turkus jest ceniony nie tylko ze względu na wyjątkowe walory wizualne. Według niektórych okazuje się wszak amuletem, który chroni właściciela przed nieszczęściem. Zapewne w ogromnym stopniu z tego bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, jeśli mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa ceniona nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego typu kwestie – zwyczajnie doskonale się prezentuje.

Biżuteria z turkusem posłuży lata

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, zatem powinniśmy o nią prawidłowo się zatroszczyć. W szczególności powinniśmy zdejmować ją za każdym razem, gdy wykonujemy prace – łatwo wtedy o uszkodzenia. Warto też ściągnąć ją przed prysznicem, bowiem środki myjące mogą niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w puzderku wyściełanym delikatną szmatką – unikniemy w ten sposób uszkodzeń.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]