Zawsze czyste dłonie – antybakteryjny żel do rąk

Chcesz kupić antybakteryjny żel do rąk? Sprawdź verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Na jednym cm2 skóry dłoni może bytować aż 5 milionów bakterii. Spora część tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach roznoszą się bakterie, wirusy oraz pasożyty wywołujące bardzo poważne choroby. Z tego powodu mycie rąk jest absolutnie niezbędne. Za pomocą normalnego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% drobnoustrojów. Zwykle to wystarczający rezultat, jakkolwiek w licznych sytuacjach niezbędne będzie użycie dużo skuteczniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znalazło szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach służby zdrowia – szpitalach, przychodniach i gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i żyjącymi na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać także osoby zatrudnione w gastronomii – szczególnie po przygotowywaniu potraw z mięsa (głównie z drobiu), jajek oraz mleka, bo te produkty spożywcze w stanie surowym nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Typy preparatów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie wzbogacone o związki niszczące drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują także pod postacią płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, przeznaczonych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko wyposażonych w fotokomórkę lub przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]