Zdrowie w szklance – sok z kiszonych buraków i kapusty

Jeśli potrzebujesz soku z kapusty, koniecznie wejdź na superbutelki.pl.

Produkty fermentowane po latach zapomnienia ponownie wracają na nasze stoły. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają także nowe, dotychczas mniej popularne warzywa i owoce. Kiedy mówimy o zdrowotnych walorach jedzenia poddanego fermentacji nie sposób zapomnieć też o napojach takich jak kombucza, maślanka czy rozmaitego rodzaju zakwasy i soki z kwaszonych jarzyn. Przede wszystkim te ostatnie są godne uwagi – pomagają w nieskomplikowany i błyskawiczny sposób wprowadzić do naszego organizmu składniki niezbędne dla jego prawidłowego działania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – co w nich się znajduje?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający masę substancji oddziałujących zbawiennie na nasze samopoczucie. Najistotniejszym komponentem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za proces fermentacji. Sok z buraków, ogórków czy pozostałych kwaszonek to również kopalnia witamin. Godne uwagi jest w szczególności wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie 150 ml tego napoju dostarcza jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się również pić ze względu na zawartość witaminy P i K, witamin z grupy B oraz wysokie stężenie soli mineralnych.

Sok z kiszonych buraków – czemu warto go pić?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z powodu zawartości bakterii kwasu mlekowego pożytecznie wpływa na pracę układu pokarmowego oraz naszą odporność. Dodatkowo nagromadzenie witamin usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą symptomy cukrzycy, szkorbutu i depresji, jak również pomagają walczyć ze zmęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki winny ponadto sięgnąć osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, jak przykładowo wrzody dwunastnicy czy niestrawność. Wzmagają one także apetyt i stanowią osłonę podczas leczenia antybiotykami i wzmagają apetyt.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]